TOP 5 Vlastností Laminátových Podláh

Laminátová podlaha a jej výhody

1. Hygienickosť

Medzi ich najvýraznejšie výhody patrí práve údržba. Starať sa o takýto typ podláh je mimoriadne jednoduché. Je dôležité spomenúť, že pokiaľ má niekto z vašej rodiny alergiu, laminátová podlaha je vynikajúcou voľbou. Tým, že je ľahká na údržbu a má hladký povrch, špina, prach, či iné nečistoty nemajú možnosť skryť sa. Je však nutné vedieť sa o laminát správne postarať. K tomu vám dopomôžu čistiace prostriedky určené na údržbu laminátových podláh. Pozor si treba dávať na umývanie s mokrou handrou, či na vyliatu vodu na podlahe. Mohlo by sa stať, že sa vyduje.

2. Nízka Cena

Laminátové podlahy majú veľmi pekný dizajn a kvalitu za pomerne nízke ceny. Preto pokiaľ hľadáte cenovo dostupné riešenie, laminátová podlaha je tou správnou voľbou.

3. Ľahká Montáž

Nie ste odborník na montáž podláh? Nevadí. Ich pokládku zvládne každý. Tieto podlahy dostávajú nesprávne pomenovanie a to plávajúca podlaha kvôli tomu, že ich montáž sa robí plávajúcim štýlom. Základom je ukladať dosky tak, aby dekór na seba pekne nadväzoval. Laminátová podlaha je vhodná aj do starších domoch. Preto je možné ju použiť na renováciu, kde bol predtým iný povrch.

4. Dobrý Vodič Tepla

Hoci samotný laminát je studený, je mimoriadne dobrým vodičom tepla. Pokiaľ plánujete kúpiť laminátovú podlahu, mali by ste myslieť aj na zakúpenie podlahového kúrenia. To vám zaručí, že vaša podlaha nebude studená. Ďalšou výhodou je aj to, že teplo stúpajúce od podlahy vyhreje celú miestnosť, takže nepotrebujete radiátory, kde sa zachytáva prach a iné nečistoty.

5. Veľký Výber Medzi Dekórmi

Pokiaľ ste prieberčiví, máme pre vás dobrú správu. Môžete si vybrať medzi stovkami dekórov v rôznych farbách, či dizajnových prevedeniach. Preto si určite aj ten najnáročnejší zákazník dokáže vybrať tú pravú laminátovú podlahu.

Ako Ochrániť Laminátovú Podlahu Pred Poškodením

Aj keď je laminátová podlaha mimoriadne robustná, niekedy jej poškodeniu nepredídeme. Ako však maximálne limitovať možnosť poškodenia? Pozor si treba dať najmä na vodu, ako sme už spomínali. Ideálne pre tento typ podláh je umývanie prostredníctvom prípravkov, ktoré na ne nastriekate a následne zotriete s mopom. Taktiež treba dávať pozor na ostré rohy stolov, stoličiek, či iných predmetov, ktoré môžu podlahu doškriabať, či spôsobiť hlboké ryhy. Účinnou ochranou, ktorú v obchode kúpite za niekoľko centov sú podložky pod nábytok. Pre zachovanie pôvodného vzhľadu odporúčame ošetrovať laminát aj s olejom, ktorý dodáva podlahám lesk.

Napíšte nám Zavolajte nám