Cena závisí od troch faktorov

Kupujete si nové dvere do vášho bytu alebo domu?

• cena krídla
• cena zárubne
• cena kľučky, prípadne ďalších doplnkov

Na Čo Myslieť Pri Výbere Nových Dverí

Uvažujete nad kúpou nových dverí, ale neviete ako si vybrať? Po prečítaní tohto blogu by vám to malo byť jasnejšie.

Interiérové Alebo Vchodové Dvere

Prvým dôležitým krokom je uvedomiť si, aké dvere chcete kúpiť. Záleží na tom najmä preto, že interiérové dvere vyžadujú iné parametre používania ako tie vchodové. Vchodové slúžia najmä na zabezpečenie pred nevítanými návštevníkmi. Interiérové sú zasa najmä pre vytvorenie súkromia a oddelenie jednotlivých miestností v dome. Tieto dvere zvyknú ľudia voliť rovnaké, čo dodáva domovu estetický vzhľad. Dizajnovo rovnaké dvere však nemusia byť rovnaké doslova. Ako to myslíme? Môžu byť z totožného materiálu aj dizajnu avšak môžu mať rôzne presklenia, ktoré ich odlíšia a zároveň spravia originálnymi. Ako príklad uvedieme Kolekcie Porta Vector Premium a Porta Focus Premium. Vonkajšie dvere musia spĺňať aj ďalšie požiadavky ako požiarnu ochranu, ochranu proti vlámaniu, dymotesnosť, zvukotesnosť a odolnosť voči klimatickým podmienkam.

Ako Vybrať Zárubňu

Možno znie zárubňa ako banálnosť, ale je takmer rovnako dôležitá ako výber samotných dverí. Prečo? Existuje veľké množstvo spojov roviny zárubne s krídlom. Vymenujeme iba niektoré z nich ako napríklad bezpolodrážkové, polodrážkové, zárubňa pre bezfalcové dvere, zárubňa pre reverzné dvere a mnohé ďalšie. Preto ak prídete do obchodu, overte si aj tento aspekt a poraďte sa s predavačom, ktorý typ zárubne je pre vás najlepší.

Tri Kroky K Výberu Krídla Dverí

Keď už máme vybratú zárubňu, môžeme prejsť na samotný výber dverí. Od čoho začať? Prvým krokom je vybrať si, či chceme jednokrídlové, dvojkrídlové alebo posuvné dvere. Ďalšia dôležitá vec je otváranie dverí a to, či chceme aby sa dvere otvárali vpravo alebo vľavo. Po tejto, nazvime to, povinnej jazde, prejdeme k tomu, čo zaujíma každého najviac a to vzhľad. Ten je samozrejme mimoriadne dôležitý, keďže dvere sú voľbou na celé roky. Preto treba dizajn vybrať veľmi zodpovedne a myslieť na to, že to čo je módou dnes, nemusí byť módou o pár rokov. Naše dvere v sebe skrývajú nadčasový vzhľad, ktorý vám zabezpečí, že váš interiér nebude vyzerať zastarano ani o desať, či dvadsať rokov neskôr. Ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí a preto pokiaľ sa vám dizajnovo nepáčia dvere, ktoré ponúkame, môžete si vytvoriť svoj vlastný návrh. Posledným faktorom je osvetlenie miestnosti. Pokiaľ máte izbu dostatočne presvetlenú môžete zvoliť plné dvere. Ak v nej chýba svetlo, máte možnosť vybrať si rôzne stupne priepustnosti svetla.

Ako Si Vypočítať Cenu Dverí

To, na čo samozrejme pozeráme pri väčších investíciách, akými dvere do domu, či bytu sú, je cena. Tu je len ťažko napísať presnú sumu, keďže záleží od mnohých faktorov. Pre zjednodušenie sme vytvorili vzorec. Po sčítaní jednotlivých položiek dostanete konečnú sumu dverí.

Cena krídla + cena zárubne + cena kľučky + ďalšie doplnky = cena dverí.

Pri výbere treba myslieť najmä na to, že dvere sú investíciou do budúcna a preto je lepšie vsadiť na kvalitu, ktorá vydrží.

Pripravili sme pre Vás aj eshop.mareti.sk

Nájdete tu interiérové dvere, podlahy, zárubne a kľučky. Prípadne si neviete vybrať, alebo aj tak si nieste istý ako určiť rozmer, napíšte nám alebo zavolajte.

 

Napíšte nám Zavolajte nám