Výhody a nevýhody

Drevená podlaha verzus laminátová podlaha

Drevená podlaha verzus laminátová podlaha – aké sú ich výhody a nevýhody

Kúpili ste dom či byt alebo rekonštruujete a premýšľate nad výberom tej správnej podlahy? Drevená podlaha alebo laminátová? Ak znie takto vaša otázka, ste na správnom mieste. V tomto článku sa dozviete, aké sú jednotlivé výhody a nevýhody drevenej a laminátovej podlahy, ako aj ich porovnanie tak, aby ste nakoniec vybrali tú správnu podlahu pre vás a váš domov.

Výhody A Nevýhody Drevenej Podlahy

Ak ste skôr prírodný typ, ktorý miluje horské prostredie lesa, siahnite po drevenej podlahe. O drevených podlahách sa hovorí ako o dlhodobej investícií. Keďže pri jej výrobe je použité pravé drevo a nie drevotrieska, alebo iná náhrada, hlavnou výhodou drevenej podlahy je dlhá životnosť, odolnosť a kvalita. Drevené parkety (https://www.mareti.sk/parkety-bratislava) sa vďaka širokej ponuke možných prevedení hodia do každej domácnosti. Ak ste umelecký typ, určite oceníte nedokonalosť dreveného vzoru, ktorá zaručuje jedinečnosť každého kusu. Nevýhodou drevenej podlahy je možné blednutie parkiet. Keďže drevo je prírodný materiál, je prirodzené, že sa časom mení. V rozmedzí od 6 do 12 mesiacov od položenia podlahy sa však tento proces postupne spomalí. Ak sa rozhodnete túto podlahu, naši odborníci z Mareti pre vás radi zabezpečia montáž parkiet (https://www.mareti.sk/montaz-parkiet-bratislava)

Laminátová Podlaha A Jej Výhody A Nevýhody

Laminátové podlahy (https://www.mareti.sk/laminatova-podlaha-bratislava) majú niekoľko zásadných výhod. Ľahko sa montujú na akýkoľvek podklad, sú hygienické a ľahko sa udržiavajú. Majú vysokú mechanickú odolnosť a vďaka svojej ľahkej konštrukčnej výške sú vhodné pri modernizácií bytu či domu. Nevýhodou laminátových podláh je však ich citlivosť na vlhkosť, preto sa laminátové podlahy neodporúčajú do  priestorov so zvýšenou vlhkosťou ako sú kúpeľňa či kuchyňa. V súčasnosti však existujú aj laminátové podlahy so špeciálnou úpravou, ktoré sú voči vlhkosti odolné.

Drevená Podlaha Verzus Laminátová

Hlavným rozdielom medzi drevenou a laminátovou podlahou je cena, ktorá je pri voľbe laminátovej podlahy nižšia. Na druhej strane, drevené podlahy však oproti laminátovým oveľa lepšie znášajú vlhkosť a zabezpečujú lepšiu tepelnú a zvukovú izoláciu. Drevené podlahy sa taktiež vyznačujú príjemnou pružnosťou a elasticitou pri kontakte s chodidlom, sú teda oveľa pohodlnejšie.

Naša spoločnosť Mareti vám ponúka široký sortiment kvalitných dverí a podláh. Zabezpečíme pre vás nie len samotný produkt ale aj profesionálnu montáž.

Napíšte nám Zavolajte nám